Reading Time: 3 minutes

Dieta pudełkowa to modny trend czy praktyczne rozwiązanie na zdrowe i pyszne jedzenie? Czy zamawianie dań z cateringu się opłaca? Z pewnością ile osób, tyle odpowiedzi. Jednak my nie mamy wątpliwości co do tego, że taka forma niesie za sobą wiele korzyści. A wśród wielu ważnych czynników, nie może zabraknąć aspektu również aspektu finansowego.

Jak sprawdzić, czy catering się opłaca? Poznaj czynniki, które wpływają na cenę końcową zamówień w cateringu z dostawą do domu. 

zdrowa-dieta-salatka-warzywna

Na czym polega zamawianie wyżywienia z cateringu?

Wyżywienie z cateringu to opcja nie tylko dla zapracowanych. Dzięki świetnie rozbudowanej infrastrukturze i logistyce każdy może dziś korzystać z usług cateringu dietetycznego z dostawą do domu. I wbrew pozorom wcale nie trzeba być z tego powodu na rygorystycznej diecie. Jeśli lubisz smacznie jeść i cenisz różnorodność posiłków, które zawsze są przygotowywane zgodnie z Twoimi preferencjami, to ta opcja może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Zastanawiasz się dlaczego? Wygodna forma składania zamówień za pośrednictwem formularza na stronie internetowej, połączona z płatnością online oraz dostawą świeżych dań pod wskazany adres to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla każdego. Na tym właśnie polega catering z codziennym wyżywieniem na zamówienie. 

Catering z dostawą do domu czy z odbiorem własnym — co się bardziej opłaca?

Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji. Odbiór gotowych dań z firmy wiąże się z dodatkowym obowiązkiem w ciągu dnia. Jeśli codziennie przejeżdżasz obok firmy, która serwuje dietę pudełkową, to być może nie będzie stanowiło to dla Ciebie dużego obciążenia. Jednak w większości przypadków dostawa wyżywienia pod wskazany adres jest najlepszym rozwiązaniem. A wszystko dlatego, że posiłki otrzymujesz zawsze o tej samej porze, więc nie musisz pamiętać o tym, by zajechać w dodatkowe miejsce. Wbrew pozorom takie rozwiązanie, choć na początku kuszące, może okazać się uciążliwe. 

Wśród opinii wielbicieli diet pudełkowych jako największą zaletę wymienia się właśnie dostawę dań prosto pod wskazany adres. I chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z takiej opcji, czasem warto wziąć pod uwagę zdanie innych.

Może ten artykuł również Cię zainteresuje → Pomysł na zbilansowaną owsiankę

dostawa-diety-pudelkowej

Dlaczego catering z dostawą do domu się opłaca?

Na opłacalność cateringu z dostawą do domu wpływa wiele czynników. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • brak konieczności ruszania na codzienne zakupy i stanie w miejskich korkach,
  • oszczędność czasu związana z planowaniem jadłospisu, wizytą w supermarkecie i gotowaniem, a później jeszcze sprzątaniem,
  • dania przygotowane zgodnie z preferencjami żywieniowymi,
  • niższe rachunki za wodę i prąd, co jest związane z przygotowaniem posiłków,
  • więcej wolnego czasu,
  • mniejsza pokusa podjadania między posiłkami,
  • możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów lub przytycia.

Lista powyższych zalet sprawia, że bez wątpienia catering dietetyczny z dostawą do domu się po prostu opłaca. Ale ostateczna decyzja zawsze należy do klienta. 

Co wpływa na opłacalność zamawiania dań z cateringu?

Na opłacalność zamawiania dań z cateringu wpływa jeszcze jedna ważna kwestia, która nie została poruszona wcześniej. A mianowicie cena miesięcznego wyżywienia. Bez względu na to, czy Twoje gospodarstwo tworzy jedna osoba, czy też, np. dwie lub trzy, zamawianie dań z cateringu jest opłacalne. Przygotowanie różnorodnych posiłków dla jednej osoby w niskiej cenie może być trudne do wykonania. Każdy produkt trzeba kupić oddzielne, a często są one pakowane w paczki, co sprawia, że zużywa się tylko nieznaczną część warzyw lub mięsa, jeśli nie chcemy jeść kilka dni pod rząd takiego samego dania. W przypadku cateringu nie ma takiego problemu. Serwowane dania są różnorodne i smaczne a do tego nic się nie marnuje. 

Biorąc pod lupę wskaźniki ekonomiczne oraz np. niechęć do marnowania pożywienia (a nie wpisuje się to w trend ekologiczny), warto skorzystać z gotowych rozwiązań, wybrać odpowiedni rodzaj diety i spożywać pyszne dania każdego dnia.

Może ten artykuł również Cię zainteresuje → Dieta Niskowęglowodanowa 

rozpakowywanie-diety-pudelkowej

Zalety cateringu i opłacalność regularnych zamówień w tej samej firmie

Stali klienci firm cateringowych wiedzą, że najbardziej opłaca się składanie zamówień na 25 dni. Takie zamówienia są objęte dodatkową zniżką, która wynosi 25%. W ten sposób można skutecznie obniżyć koszt miesięcznego wyżywienia, nie tracąc pewności, że otrzyma się najwyższą jakość.

Jak widzisz, catering dietetyczny się opłaca. W skali miesięcznych wydatków związanych z zakupami, obróbką żywności i sprzątaniem, warto wybrać gotowe rozwiązanie i po prostu cieszyć się życiem.

Poznaj ofertę Torby Smaku i wybierz opłacalny catering z dostawą do domu

Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy catering się opłaca, wybierz ofertę Torby Smaku. Dbamy o jakość przygotowywanych posiłków i serwujemy konkurencyjne ceny. Poznaj nasze smaki i dołącz do grona stałych klientów jeszcze dziś.